Tema resimleri MichaelJay tarafından tasarlanmıştır. Blogger tarafından desteklenmektedir.

Bu Blogda Ara

Follow by Email

.

.

Facebook

Sponsor

Basketball

Comments

Follow Us

Racing

Header Ads

Football

Ad Home

Tennis

Recent Posts

Random Posts

KİTAP YAYINLAMA SÜRECİNDE VERİLEN HİZMETLER

 

Kitap Bastırma Yayınlama Süreci Nasıl Gerçekleşir ?
Yayın Sürecinde Verilen Hizmetler
KIRMIZI LEYLEK YAYINLARI olarak öncelikle tamamlanmış kitap dosyalarını değerlendirmeye aldığımızı belirtmek isteriz. Tamamlanmış şiir, roman, hikaye gibi yazınsal çalışmanızı word veya pdf formatında kirmizileylekyayinlari@gmail.com adresine göndermenizin ardından süreç başlar. Alanında uzman editörlerimiz kitap çalışmanızı en kısa zamanda inceleyerek sizlere dönüş yapacaktır. Çalışmanızın yayınlanmaya değer görülmesi halinde kitabınızı bastırma süreci şu şekilde işlemektedir.
1- EDİTÖR RAPORU YAZARA İLETİLİR
KIRMIZI LEYLEK editörleri tarafından kitap çalışmanızın incelenmesinin ardından çalışmanızda düzeltilme gerektiren yer belirlenerek rapor halinde yazara iletilir.
2- SAYFA MİZAMPAJI 
Yazar ve editörün birlikte gerçekleştirdiği çalışmayla gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra standart kitap boyutuna sahip iç sayfa mizampajı editör tarafından yapılır.
3- KİTAP KAPAK TASARIMI
Yayınevi grafikerleri tarafından tasarlanan kitap kapakları yazarın beğenisine sunulur. Yazarın talebi doğrultusunda gerekirse kapak tekrar tasarlanır.
4- SÖZLEŞME İMZALANMASI
Yazarın eserindeki telifin korunması amacıyla yazar ve yayınevi arasında yazılı bir sözleşme imzalanır
5- YAYIN SÜRECİ
Sözleşme imzalanmasının ardından yayınevi tarafından belirlenen basım ücretinin ödenmesinin ardından kitap baskısı gerçekleştirilir.
6- SATIŞ VE PAZARLAMA
Basılan kitaplardan sözleşmede belirlenen miktar kadar yazara verilir. Yazar dilerse baskısı yapılan kitapların tamamını talep edebilir. Bizim önerimiz en az 100 ya da 200 adedinin yayın evine satış ve pazarlama için bırakılmasıdır. Yayınevinde kalan kitaplar 
anlaşmalı olduğumuz Kitapyurdu, BKM, D&R, İdefix gibi online kitap satış mağazalarında satışa sunulur. Satıştan elde edilen kâr yazara ödenir.
EK BİLGİ: Baskısı gerçekleştirilen kitaplar 6279 nolu “Çoğaltılmış fikir ve sanat eserlerini derleme” kanunu ve bu kanuna istinaden Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayınlanan 18.08.2012 tarih ve 28388 sayılı Çoğaltılmış fikir ve sanat eserlerini derleme yönetmeliği gereği 6 adedi Derleme Kütüphanesine ulaştırılır. 1 kitap da ISBN Ajansı’na gönderilerek devlet kütüphanelerinde yer edinilmesi sağlanır.

Hiç yorum yok:
yorum

Yeni Çıkan Kitaplarımızdan Haberdar Olmak İster misiniz?